Farba blond na ciemne włosy – czy to się uda?

  0
  327
  farbowanie wlosow

  Farbowanie ciemnych włosów na blond jest zadaniem bardzo trudnym. Jak jednak wygląda to od kuchni?

  Farbowanie ciemnych włosów – dlaczego jest to takie trudne?

  Zmiany w naszym wyglądzie jest czymś, co raz na jakiś czas jest w stanie przydać się dosłownie każdemu. Jednym z najciekawszych sposobów na metamorfozę naszego wyglądu niewątpliwie jest farbowanie włosów. Nowy kolor naszej fryzury bardzo mocno rzuca się w oczy, a także jest w stanie naprawdę uwydatnić najlepsze elementy naszego wyglądu. To właśnie dlatego tak wiele osób stawia właśnie na ten zabieg, chociaż nie zawsze należy on do najprostszych – szczególnie jeżeli stawiamy na naprawdę drastyczną zmianę w kontekście koloru.

  Idealnym przykładem będzie tutaj chęć zamiany ciemnego koloru włosów na blond. Nawet myśląc o tym logicznie możemy dojść do wniosku, że wcale nie jest to prosty proces, a praktyka wcale nie wyprowadza nas z błędu. Mocny naturalny kolor musi bowiem zostać przykryty przez nowy, de facto z nim kontrastujący. Oznacza to niestety konieczność użycia mocnych środków, by pozbyć się starej barwy, często z użyciem mocnych utleniaczy. Oczywiście obecnie stosowane produkty są bezpieczniejsze niż jeszcze chociażby kilkanaście lat temu, lecz nadal trzeba nadmienić, że zabieg ten jest dość inwazyjny, szczególnie w kontekście aż tak drastycznych zmian.

  Czy zafarbowanie ciemnych włosów na blond jest w ogóle możliwe?

  Mówiąc o tak drastycznym farbowaniu włosów, można tak naprawdę zadać sobie jedno kluczowe pytanie: czy tak naprawdę możemy szybko sprawić, by farba blond zadomowiła się na ciemnych włosach? Okazuje się, że jak najbardziej tak, ale bynajmniej nie będzie to proste działanie. Największym problemem jest oczywiście konieczność utlenienia naszych włosów, bowiem to właśnie ten etap najmocniej niszczy nasze włosy. Pozbawienie zdrowych włosów ciemnego koloru nie jest niczym prostym, nie mówiąc już o tym, że musimy doprowadzić do tego, by przyjęły one nowy, jasny kolor.

  Jak gładko pójdzie nam przefarbowanie włosów na jasny kolor? Tak naprawdę wszystko zależy od podatności naszych włosów na nowe stylizacje i tak gruntowne zmiany. Niektóre typy włosów nie przeżyją utraty swojego koloru jakoś mocno i bez problemu będziemy mogli rozprawić się z farbowaniem już przy pierwszej wizycie. W niektórych przypadkach jednak konieczne będzie odwiedzenie salonu fryzjerskiego kilkukrotnie, by rozprawić się z przebarwieniami. No właśnie, warto to podkreślić – tak gruntowne zmiany powinniśmy przeprowadzać tylko i wyłącznie pod okiem specjalisty!