Wielki Kanion Kolorado – obowiązkowy punkt wycieczki, podczas podróży do USA

0
362
co zobaczyc w Kolorado

Podróż do USA z pewnością na długo pozostanie w naszej pamięci. Jeśli wybieramy się w to miejsce, nie zapominajmy o odwiedzeniu Wielkiego Kanionu Kolorado. Czym cechuje się ten wyjątkowy obszar?

Najważniejsze informacje o Wielkim Kanionie

To miejsce znajduje się na terenie parku narodowego w USA. Powstało poprzez wypiętrzenie Wyżyny Kolorado i zdolności architektonicznych rzeki, która przepływa przez obszar. Co ciekawe, w ścianach Wielkiego Kanionu można zauważyć 2 mld lat historii naszej planety. Aktualnie w najgłębszym miejscu Wielki Kanion mierzy 2133 metrów. Jego długość to ok. 460 km. Jeśli chodzi o miejsce najwęższe, mierzy ono 800 metrów, a najszersze 29 km. Te liczby robią wrażenie każdym, kto chce odwiedzić Wielki Kanion Kolorado. Turyści zazwyczaj dostają się tutaj od południowej krawędzi South Rim.

Co warto zobaczyć w Wielkim Kanionie?

Wielki Kanion

W Wielkim Kanionie zobaczyć warto punkty widokowe. To między innymi:

  • Hopi Point
  • Mather Point
  • Yaki Point
  • Yavapai Point
  • Grandview Point
  • Desert View Watchtower i wiele innych

Każdy, kto marzy o spacerze po szybie nad kanionem, powinien odwiedzić Skywalk. To miejsce znajduje się w zachodniej części kanionu. Turyści chętnie fotografują również Horseshoe Bend. Jest ono położone bardziej na wschód, w pobliżu jeziora Powell. Podczas podróży czeka na nas wiele atrakcji, które na długo zapisują się w pamięci.

Atrakcje Wielkiego Kaniony Kolorado są niezwykle rozbudowane. Nie tylko punkty widokowe nas zachwycą. Można postawić na spływ rzeką Kolorado, spacer w dół kanionu, zwiedzanie kanionu helikopterem lub poznanie życia Indian. Wiele zależy w tym wypadku od pogody. Możliwości jest tak dużo, że każdy znajdzie coś dla siebie. Wielki Kanion to jedno z najchętniej odwiedzanych miejsc na całym świecie. Każdego roku zjeżdżają tu tłumy turystów z różnych części świata.

Kiedy najlepiej zwiedzać Wielki Kanion?

Planując podróż do Wielkiego Kanionu, nie zapominajmy o odpowiednim terminie. Turyści wskazują, że najlepszymi miesiącami pod względem pogody w tym miejscu jest okres od maja do września. Najcieplej jest w czerwcu, lipcu i sierpniu, czyli podobnie jak w naszym kraju. Co ciekawe, najbardziej suchym miesiącem jest tutaj czerwiec. Z kolei najzimniej jest w grudniu. Jak widać, zaplanowanie wyprawy warto rozpocząć od najdogodniejszego terminu. Postawmy na ciepłe miesiące, dzięki czemu będziemy cieszyć się piękną pogodą w Wielkim Kanionie Kolorado.

Wielki Kanion Kolorado to bez wątpienia jeden z najciekawszych cudów natury, jaki obserwujemy na naszej planecie. Znajdują się tutaj różnorodne kolory warstw geologicznych Ziemi. Okazuje się, że miejsce odwiedza każdego roku prawie 5 milionów turystów. Najwięcej osób podziwia krajobraz z Południowej Krawędzi. Trudno jest nie ekscytować się tak wyjątkowym obszarem. Liczne atrakcje zachęcają do podróży, którą warto zaplanować w najcieplejszym okresie letnim. Wielki Kanion kryje w sobie wiele tajemnic.