Jak wybrać najlepsze ubezpieczenie na życie?

  0
  342
  ubezpieczenie na zycie

  Ubezpieczenia na życie to bez wątpienia te produkty ubezpieczeniowe, które cieszą się bardzo dużą popularnością i nie zapowiada się, aby w najbliższym czasie miało to ulec zmianie. W związku z tym na rynku możemy się spotkać z różnorodnymi propozycjami takich polis, co z jednej strony umożliwia nam znalezienie odpowiedniej oferty, a jednocześnie utrudnia dokonanie wyboru. Co wziąć pod uwagę, kiedy chcemy wykupić ubezpieczenie na życie?

  Ubezpieczenia na życie a zakres ochrony

  Jeśli chodzi o ubezpieczenia na życie, to na wstępie warto sobie uświadomić, że tego rodzaju polisy możemy podzielić na dwa typy: podstawowy oraz rozszerzony. W przypadku podstawowego ubezpieczenia obejmuje nas ono ochroną wyłącznie w jednym wypadku, a mianowicie wówczas, gdy dojdzie do zgonu osoby ubezpieczonej. Wówczas wskazani w umowie uposażeni otrzymają z tego tytułu odszkodowanie.

  Jeżeli jednak zdecydujemy się na rozszerzony zakres ubezpieczenia na życie, to wówczas otrzymanie świadczenia będzie możliwe również w innych sytuacjach, np. w razie nieszczęśliwego wypadku, długotrwałej choroby czy nawet utraty pracy (szczególnie jeśli to nasze dochody są głównym źródłem utrzymania rodziny). To, jakie przypadki będzie obejmować polisa zostaje uzgodnione indywidualnie. Jednocześnie należy mieć na uwadze, że wraz z poszerzonym zakresem ochrony proporcjonalnie wzrośnie także składka, jaką będziemy musieli odprowadzać na ubezpieczenie.

  Porównanie ubezpieczeń na życie

  Kiedy chcemy podjąć decyzję co do ubezpieczenia na życie i nie wiemy, która oferta jest dla nas najkorzystniejsza, świetnym rozwiązaniem może być skorzystanie z porównywarki ubezpieczeń. Tego typu narzędzie znajdziemy na wielu stronach internetowych. Pozwalają one na wyszukanie propozycji najbardziej dopasowanych do naszych wymagań i porównanie ich ze sobą np. względem kosztów.

  Porównywarka pomoże nam też wskazać te ubezpieczalnie, które oferują dodatkowe benefity. Przykładowo może to być ubezpieczenie na życie z możliwością oszczędzania, które pozwala w bezpieczny sposób zgromadzić solidny kapitał, jaki możemy wykorzystać w przyszłości, np. po przejściu na emeryturę.

  Czy warto skorzystać z usług doradcy ubezpieczeniowego?

  Osoby szczególnie niezdecydowane, a zwłaszcza takie, które nie mają w swoim otoczeniu nikogo, kto mógłby im doradzić w wyborze ubezpieczenia z własnego doświadczenia mają jeszcze jedną opcję. Jest nim tzw. doradca ubezpieczeniowy, który może być zarówno powiązany z konkretnym towarzystwem ubezpieczeniowym, jak i zrzeszać różne firmy i tym samym mieć możliwość zaprezentowania ofert co najmniej kilku z nich.

  Profesjonalny doradca ubezpieczeniowy po rozmowie z klientem i ustaleniu jego oczekiwań względem polisy jest w stanie wyszukać taką propozycję, która jest najbardziej dopasowana do jego potrzeb. Zyskujemy tym samym pewność, że doradza nam osoba doskonale znająca najnowsze informacje dotyczące branży ubezpieczeniowej, a więc taka, która orientuje się w najświeższych trendach na rynku. Tym samym łatwiej będzie nam znaleźć odpowiedniego ubezpieczyciela.