Co jest dobre do opalania dla dzieci?

0
473
zdrowe oplanie

Trudno wyobrazić sobie udane wakacje latem, bez opalenizny. Opalają się praktycznie wszyscy, bez względu na wiek – również dzieci. Pragniemy słońca, lubimy się na nim wygrzewać, a opalenizna na pewno pomaga nam w uatrakcyjnieniu naszego wyglądu. Aby nasze dzieci mogły opalać się przede wszystkim bezpiecznie, zdecydowanie warto zainwestować w dobrej jakości kosmetyki. Dzięki temu nasze dzieci unikną problemów skórnych, w szczególności zaś oparzeń. Sama opalenizna będzie również trwalsza.

Dzieci kochają wszelkiego rodzaju aktywność fizyczną – zwłaszcza na świeżym powietrzu. Często nie przeszkadzają im niedobre warunki atmosferyczne: niska temperatura, wiatr, silne nasłonecznienie. Lato to idealny moment na to, aby podróżować. Wakacje często spędzamy czas na świeżym powietrzu, wybieramy się w miejsca, gdzie jest ciepła woda i panują wysokie temperatury.

Musimy pamiętać o tym, aby zabrać za sobą odpowiednie kosmetyki – dopasowane do naszych potrzeb. Ważnym aspektem jest odpowiednie nawilżenie skóry, jak również jej zabezpieczenie przed promieniowaniem słonecznym. Tak się składa, że opalanie to naturalna czynność, którą wykonujemy latem. Również dzieci bardzo lubią się opalać, zwłaszcza wtedy, gdy ta czynność połączona jest z kąpielą oraz innego rodzaju aktywnością fizyczną.

Warto pamiętać o tym, że słońce to naturalny agresor, który może doprowadzić do tego, że skóra będzie podrażniona, poparzona, trudna w pielęgnacji. Skóra dzieci jest naturalnie bardziej delikatna, dlatego musi być w dobry sposób zabezpieczona przed nadmiernym nasłonecznieniem.

Czy dziecko może się opalać?

Zdecydowanie jeżeli chodzi o najmniejsze dzieci, nie powinniśmy pozwalać na ich długotrwałe przebywanie na słońcu, gdyż skóra naszych maluszków jest szczególnie narażona na uszkodzenia i wrażliwa. Starsze dzieci mogą się opalać, ale musi być to robione w sposób bezpieczny.

Kosmetyki do opalania dla dzieci. Jakie wybrać?

W drogeriach, aptekach oraz supermarketach z powodzeniem kupimy kosmetyki przeznaczone do ochrony skóry dzieci przed nadmiernym nasłonecznieniem. Możemy wykorzystać wszelkiego rodzaju olejki, maści, kremy czy balsamy, a także kupić kosmetyki w sprayu. Warto wybierać kosmetyki z dużym filtrem, który jest zabezpieczy skórę przed nadmiernym nasłonecznieniem.

Wybrany przez nas kosmetyk powinien być przebadany dermatologicznie, nie powodować podrażnień skóry,  dobrze się rozprowadzać. Dobrą praktyką jest wybór kosmetyków, które są wodoodporne.