Jak przygotować się do podróży nad morze?

0
1673
Jak przygotować się do podróży nad morze?

Lato coraz bliżej, dlatego wiele osób zastanawia się, jak przygotować się na wakacje. Coraz więcej osób decyduje się na spędzenie wakacji w Polsce, a szczególnie nad polskim morzem. To pełne uroku miejsce, które przyciąga wielu turystów. Latem, kiedy pogoda dopisuje na plaży czas spędza naprawdę wiele osób. Wybierając się nad morze na urlop można spędzić czas na pływaniu, opalaniu się, czy uprawianiu sportów wodnych i plażowych. Przed wybraniem się na wakacje, warto zastanowić się, co koniecznie powinno znaleźć się w Twojej walizce. Jest kilka ważnych rzeczy, których z pewnością nie powinno zabraknąć na wakacjach nad morzem.

  1. Krem z filtrem dla dzieci i dorosłych

Na wakacjach nad morzem często spędza się długie godziny na słońcu. Na plaży nie ma cienia, a kąpiąc się w morzu narażeni jesteśmy na silne działanie promieni słonecznych. Zanim wyjdziesz na słońce posmaruj siebie i członków swojej rodziny kremem z filtrem. W zależności od koloru Twojej skóry i wieku możesz dobrać dla siebie krem, który będzie zapewniał Ci wystarczającą ochronę przed promieniowaniem i zmniejszy ryzyko oparzenia skóry. Dla dzieci i młodzieży oraz osób, które mają jasną karnację najlepiej sprawdzą się kremy z filtrem 50 +, zaś dla osób z ciemną karnacją wystarczający będzie filtr 20 lub 25+.

  1. Czapki z daszkiem i kapelusze

Nie ma znaczenia, czy masz osiemdziesiąt, czy osiem lat – koniecznie miej przy sobie kapelusz lub czapkę z daszkiem, kiedy przebywasz na plaży. Słońce jest bezlitosne i w nadmiarze może być naprawdę szkodliwe dla zdrowia. Najbardziej narażone na jego negatywne działanie są twarz i głowa. Tak więc chroń je, by nie doprowadzić do udaru, czy osłabnięcia. Czapkę miej na sobie nawet wtedy, gdy jesteś w wodzie. To właśnie podczas pływania najbardziej oddziałowują na nas promienie słoneczne, które są miej wyczuwalne, ponieważ ciało jest schłodzone przez wodę.

  1. Woda i przekąski

Wybierając się na plażę nie można zapomnieć o tym, by mieć przy sobie dużo wody i przekąsek. Istnieje jednak kilka zasad. Jeść nie można godzinę przed wejściem do wody, ponieważ może dojść do skurczy mięśni. Warto jednak pamiętać o tym, że po kąpieli czuć można silny głód, dlatego warto mieć pod ręką kilka przekąsek, które pozwolą na zwiększenie energii i zapewnienie uczucia sytości. Wodę należy pić regularnie, by stale nawadniać organizm.

Pamiętając o tych kilku najważniejszych rzeczach, możesz mieć pewność, że spędzisz swoje wakacje bezpiecznie i odpowiedzialnie.