Podróż do Egiptu

0
1434
Egipt

Egipt ostatnimi czasy jest bardzo popularnym kierunkiem, często obieranym przez polskich turystów. Znajduje się stosunkowo blisko, a przy tym daje nam lekkie poczucie egzotyki. Nie przeszkadzają nam nawet liczne zawirowania o charakterze politycznym, jakie dotykają ten kraj. Również poziom bezpieczeństwa nie stoi tam na najwyższym poziomie. Niemniej jednak ciepły klimat, wspaniałe plażę, a także liczne zabytki i obiekty turystyczne powodują, że bardzo chętnie wyjeżdżamy tam na wakacje. 

Jak przygotować się do wyjazdu do Egiptu?

Zanim jednak wybierzemy się do Egiptu, warto abyśmy się do wyjazdu odpowiednio przygotowali. Przede wszystkim w pierwszej kolejności powinniśmy zadbać o nasze zdrowie. Dlatego też warto abyśmy wykupili odpowiednie ubezpieczenie medyczne. Egipt pod względem kosztów leczenia nie należy do krajów najtańszych. Oprócz tego musimy również przygotować się na odmienność kulturowa, z jaką się spotkamy w tym państwie. Przede wszystkim jest to kraj muzułmański, a więc warto stosować się do pewnych zasad, aby uszanować wrażliwość religijną Egipcjan. Musimy być bardzo wyczuleni na liczne kradzieże, na jakie będziemy narażeni podczas zwiedzania zabytków, czy też przebywania na różnego rodzaju targach. W zasadzie powinniśmy bardzo ostrożnie oddalać się od obiektów nieturystycznych. Warto w tym wypadku korzystać z usług lokalnych przewodników.

Atrakcje turystyczne Egiptu

Co warto zobaczyć w Egipcie? Przede wszystkim wszystko zależy od tego, jaki charakter ma nasza podróż. Jeśli chcemy przede wszystkim wypocząć, t dobrym rozwiązaniem może być choćby kurort Szarm el-Szejk, który znajduje się on w południowej części Półwyspu Synaj. Znajdziemy tam słynne luksusowe hotele, a także wspaniałe plaże. Wśród polskich turystów popularna jest również Hurghada. To również miejscowość charakterze hotelowo-rozrywkowym, która zapewni nam wiele atrakcji.

Niemniej jednak Egipt to przede wszystkim państwo o długiej historii sięgającej starożytności. Dlatego też znajdziemy tutaj wiele atrakcyjnych zabytków, które koniecznie musimy zobaczyć. Oczywiście nie możemy pominąć takiej atrakcji turystycznej, jaką zdecydowanie są piramidy w Gizie. Jest to przede wszystkim symbol Egiptu. Świadczą one o bogatej historii Egiptu i zachwycają ludzi odkąd zostały wzniesione. Oczywiście będąc w pobliżu piramid, warto również zobaczyć Wielkiego Sfinksa w Gizie. To posąg leżącego lwa, który posiada ludzka głowę. Być może, tak przynajmniej twierdzi większość specjalistów, ludzka głowa lwa jest wizerunkiem faraona chefrena. W dalszej kolejności powinniśmy również odwiedzić Dolinie Królów. Jest to miejsce, gdzie Egipcjanie chowali swoich władców, w pewnym okresie swoich dziejów.