Czar dawnej i współczesnej Warszawy

0
685
Dawna i współczesna Warszawa

Każdy, komu bliska jest Warszawa albo chciałby poznać ją od innej strony, powinien wybrać się na wycieczki zabytkowymi pojazdami, organizowane przez firmę WPT 1313. Najchętniej wybieraną propozycją jest „Warszawa w pigułce”, coraz większym zainteresowaniem cieszą się też trasy nawiązujące do okresu PRL. W gronie przewodników WPT 1313 jest Rafał Dąbrowiecki, który w marcu wygrał plebiscyt na Warszawiaka Roku 2018. Jeśli dodać, że wycieczki prowadzi również Tomasz Bareja, kuzyn twórcy komedii znanych wszystkim Polakom, zwiedzanie musi być udane. W gronie przewodników WPT 1313 jest Rafał Dąbrowiecki, który w marcu wygrał plebiscyt na Warszawiaka Roku 2018. Jeśli dodać, że wycieczki prowadzi również Tomasz Bareja, kuzyn twórcy komedii znanych wszystkim Polakom, zwiedzanie musi być udane. ​

Odkrywanie Warszawy jest inspirujące nawet wtedy, gdy mieszka się tu od lat i miasto wydaje się znane. Firma WPT 1313 specjalizuje się w alternatywnych trasach wycieczek. Na wiosenną przejażdżkę można wybrać się słynnym „Maluchem”, kultowym Fiatem 125p czy legendarnym „Ogórkiem”. Każda z tych opcji zapewnia niepowtarzalne doznania. Dla starszych to sentymentalna podróż w czasie, a młodsi dowiedzą się jak Warszawa wyglądała kilkadziesiąt lat temu. Takie zwiedzanie okraszone poczuciem humoru wyjątkowych przewodników to propozycja dla tych, którzy kochają stolicę.

Warszawiak Roku 2018

Świetna obsługa przewodnicka została doceniona przez warszawiaków. 7 marca br. Rafał Dąbrowiecki, twórca projektu „Ogórkiem po Warszawie”, zwyciężył w plebiscycie na Warszawiaka Roku 2018. To zasłużone wyróżnienie, ponieważ od lat opowiada on o stolicy i dzieli się pasją i wiedzą na temat miejsc powszechnie znanych, jak i tych spoza głównych szlaków, promując w ten sposób Warszawę. Najczęściej można go spotkać podczas sobotnich wycieczek, które ruszają spod Pałacu Kultury i Nauki oraz spacerów „Butem po Wawie”.

Jelczem po Warszawie

Widok Jelcza 043, „Ogórka”, wywołuje uśmiech na twarzy, zdziwienie albo budzi sentyment. We flocie samochodowej WPT 1313 znajdują się autokary, które z wdziękiem wożą turystów. Można się nimi przejechać w każdą sobotę o 11.00 podczas wycieczki „Ogórkiem po Pradze”, która przybliża urokliwe zakamarki prawobrzeżnej dzielnicy. Z kolei o 19.00 osoby pełnoletnie mogą wziąć udział w programie pt. „Legendarne knajpy PRL-u – bo pić trzeba umić”. W planie wycieczki są wizyty w kultowych lokalach z czasów PRL, a także w Muzeum Polskiej Wódki, gdzie można degustować różne rodzaje trunków wraz z poczęstunkiem.

Zadać szyku Fiatem

WPT 1313 to największy organizator wycieczek nawiązujących do czasów PRL. Można usiąść za kierownicą zabytkowego Fiata 126p lub jako pasażer podziwiać miasto z okien Fiata 125p, który przez lata był obiektem marzeń Polaków. Kierowanie „Maluchem” to nie lada wyzwanie, a na pewno dobra zabawa. Podróżując w ten sposób można poznać sztandarowe miejsca stolicy, zwiedzić żydowską Warszawę, udać się śladami Chopina, zobaczyć miejsca uwiecznione w komediach Stanisława Barei czy sprawdzić, gdzie zachowały się wspomnienia PRL.