Zwolennicy leżenia plackiem na plaży mają rację?

0
1173
opalanie

Może nam się zdawać, kiedy czasami czujemy się przytłoczeni nadmiarem codziennych spraw, że chyba jeszcze nigdy nie byliśmy zmuszeni do podejmowania tylu decyzji. Czasami możemy mieć z tym niemałe problemy, co w świetle tej prawidłowości nie powinno wydawać się niczym dziwnym.

Dzieje się tak z powodu poważnej nierównowagi między dostępem do wielu możliwych opcji a dostępnością odpowiednich informacji na ich temat. I tak przykładowo nie zawsze będziemy wiedzieć czy leżenie plackiem na plaży będzie bardziej wypoczynkiem czy lenistwem, co w znaczący sposób mogłoby wpłynąć na nasze zdanie o nim. Jeśli nie zagłębić się w tę kwestię nieco bardziej, trudno jest to jednoznacznie stwierdzić. Możliwe zatem, że jest to wypoczynek , ponieważ, jak łatwo zauważyć, leżenie plackiem na plaży jest relaksujące, co silnie za tym przemawia.

Czy może jednak pośpieszyliśmy się z tym werdyktem?

Oprócz tego, regeneracja sił również może o tym świadczyć, gdyż raczej trudno byłoby temu zaprzeczyć. Wobec tego mogłoby się wydawać, że sprawa została rozsądzona i odpowiedź na nasze pytanie jest mniej lub bardziej oczywista. Czy może jednak pośpieszyliśmy się z tym werdyktem? Istnieje również druga możliwość: leżenie plackiem na plaży to zdecydowanie lenistwo, co również nietrudno będzie nam udowodnić. A to dlatego, że może być wiele innych rzeczy do zrobienia, co dla wielu ludzi wydaje się być dosyć istotne. Nie zapominajmy też o kolejnym ważnym szczególe, a mianowicie o aktywności i konsekwencjach, jakie to przynosi. Nie jest to więc taka prosta sprawa, jak byśmy chcieli i ten wybór może okazać się dla nas problematyczny niezależnie od tego, czym tak naprawdę się kierujemy i czego potrzebujemy.