Wakacje w Beskidach

0
681

Beskidy to grupa pasm górskich położona w północnej części Karpat. Tereny stanowią prawdziwy raj dla miłośników sportów zimowych, pieszych wędrówek i rowerowych zjazdów. Najchętniej wyjeżdżamy w nie zimą, jednak z roku na rok coraz częściej stają się miejscem letniego wypoczynku. Dlaczego warto wybrać się w Beskidy na wakacyjny urlop i jak można go spędzić udanie?

Wakacje w Beskidach – 4 powody, dla których warto się na nie zdecydować

Beskidy to malownicze tereny, które latem zachwycają pięknem przyrody i widokami niemal jak z impresjonistycznych obrazów. Na każdym kroku można podziwiać wspaniałą roślinność i zażywać czystego powietrza. A „swojski klimat” i specjały regionalnej kuchni dopełniają całość. Poza tym, w sezonie letnim jest tutaj mniej tłoczno aniżeli zimą, więc można spokojnie pozwiedzać, pospacerować i skorzystać z dostępnych rozrywek bez obaw o długie kolejki. Tym bardziej że różnorodność atrakcji jest ogromna (ale o tym szerzej w dalszej części artykułu).

Co jeszcze? Latem w górach jest taniej, m.in. dlatego że właściciele hoteli i apartamentów przygotowują dla urlopowiczów specjalne oferty. Np. czterogwiazdkowy Hotel Meta w Szczyrku zapewnia wyłączenie z opłaty za wakacyjny pobyt dzieci do lat 5. Jednocześnie w cenę wliczony jest nielimitowany dostęp do strefy Wellness i SPA, siłowni i sali fitness oraz ciekawy program animacyjny dla dzieci. Goście mogą także korzystać z basenu zewnętrznego z wydzieloną płytszą częścią dla najmłodszych oraz basenu z jacuzzi. Więcej szczegółów na temat oferty znajdziesz na stronie: https://www.meta-hotel.pl/oferty/wiosna-w-szczyrku

Co robić podczas wakacji w Beskidach?

Wbrew pozorom możliwości jest mnóstwo. Jedną z nich są oczywiście piesze wędrówki i wyjazdy kolejkami na górskie szczyty, podczas których można podziwiać piękne widoki. Prócz tego beskidzkie tereny sprzyjają wycieczkom rowerowym – do wyboru są zarówno mniej, jak i bardziej wymagające trasy. Do tego nie ma najmniejszego problemu z wynajęciem sprzętu, ponieważ przy hotelach i w ośrodkach sportowo-rekracyjnych działają wypożyczalnie. Na całym terenie funkcjonują parki linowe, aquaparki, letnie tory saneczkowe oraz baseny termalne, a latem na Jeziorze Żywieckim można uprawiać sporty wodne.

W Beskidach jest też sporo miejsc do zwiedzania. Przez tamtejsze rejony wiedzie Szlak Architektury Drewnianej skupiający mnóstwo zabytkowych obiektów i zespołów architektonicznych m.in. kościoły, cerkwie, parki etnograficzne, dworki, leśniczówki czy ludowe chałupy. Jeśli lubicie podziwiać kulturę i sztukę, możecie odwiedzić muzea, galerie, zamki i pałace, których w tym rejonie nie brakuje. Chyba że będziecie mieli ochotę wybrać się do największego parku rozrywki w Polsce – Energylandii. Ze Szczyrku, Bielska-Białej czy Ustronia dotrzecie do niego w mniej niż godzinę jazdy samochodem.

Poza tym nie zapominajmy o atrakcjach w hotelach, gdzie goście do dyspozycji mają m.in. sauny, łaźnie parowe, siłownie, baseny, boiska sportowe, korty tenisowe, pokoje zabaw dla najmłodszych itp. Wszystko z myślą o tym, by stworzyć jak najlepsze warunki do relaksu i umilić pobyt, także na wypadek niesprzyjającej pogody. Ale jest też inna zaleta – wygoda. Z racji tego że atrakcje są na miejscu, nie trzeba tracić czasu na dojazdy ani stać w korkach. To ogromny plus, zwłaszcza jeśli wakacje w Beskidach spędzacie z dziećmi. Maluchy nie lubią się nudzić, więc każda dodatkowa opcja na zabawę pełną frajdy, bez konieczności szykowania się do drogi, jest na wagę złota. Co więcej, jeśli z atrakcji będziecie mogli korzystać nieodpłatnie, to przy okazji trochę zaoszczędzicie.

Jednym słowem – Beskidy to idealne miejsce na wakacyjny wyjazd. Bliskość natury, piękna okolica i duża różnorodność rozrywek zapewnią wszystko, czego trzeba, by dobrze wypocząć.