Top 3 kierunki na wakacje zimą

0
471

Wakacje zimą w ciepłych krajach? To bardzo dobry plan, jeśli zależy nam na mniejszej ilości turystów i stosunkowo niższych temperaturach niż w wysokim sezonie. Przepisem na udany urlop jest wybór kierunku skrojonego na miarę oczekiwań oraz potrzeb, stąd decyzji nie można pozostawić kwestii przypadku. Sprawdźmy więc, jakie są najbardziej popularne.

Wakacje zimą – postaw na Egipt

Egipt jest jednym z najbardziej popularnych kierunków na wakacje zimą i nie bez powodu. To przepis na udane wczasy ze słońcem i niesamowitymi krajobrazami w tle. Tutejsza infrastruktura hotelowa jest bardzo różnorodna, stąd też znajdziemy opcję na każdą kieszeń. Nie bez znaczenia pozostaje także baza noclegowa ze skrojonymi na miarę oczekiwań rodzin z dziećmi basenami, atrakcjami jak również animacjami. Egipt można wybrać zarówno na wakacje w listopadzie, jak i w grudniu. Można się też pokusić na turnus w czasie ferii zimowych.

Fuerteventura – hiszpański klimat i zapierające dech w piersiach szerokie plaże

Wizytówką Fuerteventury są niewątpliwie najpiękniejsze na Wyspach Kanaryjskich plaże – szerokie i piaszczyste. Tutejsza linia brzegowa cięgnie się wydawać by się mogło bezkreśnie i zaprasza na długie spacery o każdej porze dnia i nocy. Warto wspomnieć także o bazie wypadowej – zarówno na sąsiednie wyspy, jak również w miejsca, które po prostu trzeba zobaczyć. To także idealny kierunek dla miłośników surfingu, kitesurfingu czy też windsurfingu.

Tutejsze wiatry to mekka dla amatorów tego rodzaju aktywności – to taki 100 procentowy pewniak na aktywny urlop zimą – świetna alternatywa dla szusowania po zaśnieżonych stokach. Spotkanie z hiszpańską kuchnią na pewno będzie należało do tych z cyklu które na długo pozostają w pamięci. Tutejsze owoce morza to festiwal smaków i aromatów, jednak nie brakuje także potraw typowych dla kuchni w Anglii. Trzeba na to zwrócić uwagę – jest tu dużo mieszkańców Wysp Brytyjskich, którzy inwestują w tutejsze nieruchomości dedykowane najczęściej wynajmowi.

Idealny przepis na wczasy zimą – Tajlandia

Tajlandia to kierunek, który jest idealny zarówno na spotkanie z azjatycką kulturą najwyższych lotów, jak również niesamowitymi widokami, ciągnącym się po horyzont morzem i niesamowitymi, piaszczystymi plażami. To także szansa na odwiedziny wiosek z bardzo otwartymi na zawieranie nowych znajomości Tajlandczykami. Kiedy u nas jest chłodno i zimno, w Tajlandii jest sucho i ciepło – idealnie na wakacje w zimie, skąpane w słońcu, dedykowane relaksowi i łapaniu witaminy D.