Przegląd samochodu przed urlopem. O czym warto pamiętać?

0
443
przeglad samochodu

Coraz więcej osób decyduje się na to, aby na wakacje jechać samochodem. To bardzo wygodna forma podróżowania, gdyż możemy zwiedzać we własnym zakresie, jechać tam gdzie chcemy, nie jesteśmy uzależnieniu od innych osób oraz np. rozkładów jazdy. Niemniej jednak, aby wybrać się w podróż samochodem, powinniśmy dokonać odpowiedniego przeglądu oraz sprawić niezbędne wyposażenie. Kiedy wybrać się na przegląd i na co zwracać uwagę?

Podróżowanie po Polsce, jak również po Europie własnym samochodem, z roku na rok zdecydowanie cieszy się coraz większą popularnością. Związane jest to między innymi z tym, że Polacy nabierają coraz większej wprawy oraz doświadczenia w samodzielnym organizowaniu wycieczek, np. kosztem rezygnacji ze współpracy z biurami podróży.

Samochód, jako podstawowy środek lokomocji, musi być po prostu sprawdzony i bezpieczny. W tym celu warto go dobrze przygotować. Konieczny jest przegląd.

Kiedy warto wykonać przegląd samochodu przed urlopem?

Na pewno warto o całej sprawie pomyśleć wcześniej i nie wykonywać przeglądu na ostatnią chwilę. Musimy pamiętać, że choć na pierwszy rzut oka nasz samochód jest sprawny i jeździ się nim komfortowo, to po wykonaniu przeglądu może się okazać, że trzeba wykonać naprawę.

Musimy brać więc pod uwagę:

– czas pracy warsztatu samochodowego,
– obłożenie pracą auto serwisu,
– okres, w którym oddajemy auto do naprawy,
– konieczność diagnostyki,
– ewentualną konieczność zamówienia części zamiennych,
– potrzebę znalezienia zastępczego środka lokomocji.

Do kogo warto się zgłosić?

Najlepszym oraz najbardziej sprawdzonym rozwiązaniem będzie podjęcie współpracy z auto serwisem, z którym współpracowaliśmy do tej pory, co do którego działania jesteśmy po prostu przekonani, co do którego mamy pełne zaufanie.

Co obejmuje przegląd samochodu?

Przede wszystkim mechanik samochodowy musi dokonać wizualnych oględzin pojazdów. Kolejnym etapem jest rozmowa z klientem i opis działania pojazdu. Rolą mechanika samochodowego jest kompleksowe sprawdzenie wszystkich układów, w tym klimatyzacji. Warto również sprawdzić:

– poziom oleju w silniku,
– poziom płynu chłodzącego,
– stan opon oraz ciśnienie powietrza,
– sprawność koła zapasowego,
– stan zawieszenia,
– prawidłowe działanie centralnego zamka,
– wyposażenie dodatkowe, jak zestaw kluczy do wymiany koła, lewarek, apteczka, latarka i baterie.

Na pewno w sytuacji, gdy dokonamy przeglądu odpowiednio wcześniej, będziemy mieć pewność tego, że jazda będzie komfortowa.