Piesze wędrówki

0
1148
wedrowka

Wciąż chętnie wybieranym sposobem na poprawę zdrowia i zwiedzanie jest organizowanie pieszych wędrówek. Niektórzy lubią chodzić po górach, nawet całymi godzinami i w ten sposób spędzają wolny czas. Jedni wybierają się w drogę zupełnie sami, inni natomiast razem ze znajomymi i przyjaciółmi.

Dla początkujących i osób traktujących takie wędrówki jedynie jako rozrywkę wystarczy spacerowanie po odpowiednio przygotowanych i dobrze znanych szlakach, a przed nocą przewidywany jest powrót do schroniska. Więksi wędrowcy, traktujący wędrówki górskie jako sport i sposób na życie wyjeżdżają w najodleglejsze miejsca na ziemi i starają się zdobywać coraz wyższe szczyty. Wędrować można także po mniejszych czy większych lasach. Takie spacery są połączone ze zbieraniem grzybów czy polowaniem. Do takiego rodzaju rozrywki można przekonywać już dzieci, zabierając je ze sobą do małych lasów.

Nie warto jednak chyba jeszcze uczyć ich zbierania grzybów

Nie warto jednak chyba jeszcze uczyć ich zbierania grzybów, ponieważ dzieci jak to dzieci mogłyby się pomylić. Ale mogą sobie zbierać szyszki czy liście i po prostu przebywać na świeżym powietrzu. Czymś w rodzaju pieszych wędrówek, ale na tle religijnym, są pielgrzymki do miejsc świętych. Pątnicy przemierzają czasami nie tylko kilometry znajdujące się na terenie jednego kraju, ale też docierają do innych krajów. Trzeba niewątpliwie cieszyć się dobrym zdrowiem, żeby móc spokojnie wybrać się na taką pielgrzymkę, ale uczestniczące w niej osoby kierują się bardzo silną motywacją. Na drogę powrotną najczęściej są już wynajmowane autokary.