Ośrodki turystyczne

0
1161
osrodek

Ośrodki turystyczne są organizowane na wsi, nazywane są wówczas letniskami czy siedliskami. Można w nich spędzać wakacje, ale też urlopy wypadające w ciągu całego roku i ferie zimowe. Taki pobyt na wsi sprzyja spacerom i przebywaniu na świeżym powietrzu. Podawane jest wiejskie, zdrowe jedzenie.

W niektórych takich ośrodkach prowadzona jest także nauka jazdy konnej, dostosowanej także do potrzeb dzieci. Wielu młodych ludzi bardzo lubi taką formę rozrywki. Można także chodzić po lesie, palić ognisko w wyznaczonych do tego miejscach i zwiedzać gospodarstwa agroturystyczne. W zimie natomiast organizowane są kuligi. Całe ośrodki turystyczne powstają także przy plażach, zwłaszcza tych dużych. Turyści mogą więc zatrzymywać się w hotelach albo wynajmować domki letniskowe. Uczą się pływania, surfowania, mogą także wyruszać w niewielkie rejsy.

Niektórzy grają w piłkę plażową

Niektórzy grają w piłkę plażową lub po prostu opalają się i odpoczywają. Najczęściej jedzone są lody, pite zimne napoje. Na obiad można wybrać rybę przyrządzaną w rozmaity sposób i inne dania specyficzne dla regionu, w którym znajdują się turyści. W zimie natomiast można wybrać się do ośrodków narciarskich, gdzie pod okiem instruktora nauczymy się jeździć na nartach. Możemy wychodzić na długie spacery i małe, górskie wędrówki. Ośrodki turystyczne organizowane są także przy dużych rezerwatach przyrody, których zwiedzanie zajmuje więcej niż jeden dzień. Znajdują się one także w większych i bardziej znanych miastach, w których można zwiedzać zabytkowe miejsca, chętnie odwiedzane przez turystów.