Jakie zabiegi kosmetyczne cieszą się dużą popularnością za granicą?

0
1770
Zabiegi za granicą

Z upływem lat można zauważyć rosnącą w naszym kraju popularność działań i zabiegów służących dbaniu o wygląd i lepszą prezencję. Jednak trzeba przyznać, że medycyna estetyczna za granicą ma się jeszcze lepiej. To właśnie tam kuracje kosmetyczne ulegają dynamicznemu rozwojowi i zyskują ogromne uznanie, by w końcu stać się przebojem na innych rynkach – także polskim. Zatem które zabiegi należą do tych najchętniej i najczęściej wykonywanych za granicą oraz dlaczego warto przyjrzeć się im bliżej?

Infuzja tlenowa

O infuzji tlenowej mówi się, że to prawdziwa rewolucja, jeśli chodzi o odmładzające zabiegi kosmetyczne. Wykonywana jest najczęściej w celach pielęgnacyjnych oraz po to, aby opóźnić procesy związane ze starzeniem się skóry. Ta kuracja kosmetyczna cieszy się dużą popularnością za granicą również z uwagi na jej nieinwazyjny charakter oraz bezbolesny przebieg.

Infuzja tlenowa polega na dostarczaniu aktywnych składników do głębszych warstw skóry. Odbywa się to za sprawą użycia tlenu pod ciśnieniem. Serum, które jest aplikowane podczas zabiegu, specjalista dobiera indywidualnie, biorąc pod uwagę dany typ skóry i jej potrzeby, a także oczekiwania osoby biorącej udział w terapii.

Wprowadzany w głębsze warstwy skóry preparat sprawia, że kuracja jest niezwykle skuteczna, a jej wyraźne efekty utrzymują się przez długi czas. Za granicą nazywa się ją „terapią tlenową”. Nic dziwnego, ponieważ po infuzji tlenowej skóra staje się gładka, odżywiona i znakomicie nawilżona.

Osocze bogatopłytkowe

Osocze bogatopłytkowe to skomplikowany i wyjątkowo skuteczny zabieg regenerujący skórę. Jego przebieg rozpoczyna pobranie krwi od osoby zgłaszającej się na kurację. Następnie, za pomocą specjalnej aparatury, dochodzi do oddzielenia od pozyskanego materiału płytek krwi wraz z osoczem. Otrzymany płyn, posiadający znakomite właściwości, wprowadzany jest na drodze iniekcji w głębsze warstwy skóry, co prowadzi do intensywniejszej, efektywniejszej regeneracji cery oraz lepszego jej odżywienia.

Fantastyczny zabieg osocza bogatopłytkowego zyskał ogromną popularność za granicą głównie przez swoje niezwykle szybkie działanie. Już po godzinie od jego wykonania następuje wzmożona regeneracja. Płytki krwi pobudzają skórę do intensywnej produkcji kolagenu, dzięki czemu staje się zauważalnie elastyczniejsza i zyskuje zdrowszy wygląd.

Osocze bogatopłytkowe często wykonywane jest w przypadku, gdy dana osoba, odwiedzająca gabinet kosmetyczny, ma problem z łysieniem lub różnego rodzaju ubytkami skóry (np. bliznami potrądzikowymi, rozstępami). Zabieg cieszy się w innych krajach wciąż rosnącym uznaniem, przez co w Polsce również zaczyna być coraz częściej i chętniej stosowany.

Mezoterapia igłowa

Jeśli chodzi o popularne zabiegi kosmetyczne za granicą – nie sposób pominąć w tym aspekcie mezoterapii igłowej. Wspomniana kuracja zdobyła ogromną rzeszę fanów, którzy regularnie ją stosują i są bardzo zadowoleni z osiąganych efektów pielęgnacyjnych.

Mezoterapia igłowa polega na dostarczeniu skórze substancji, które ją odpowiednio zregenerują oraz nawilżą. Podczas zabiegu, za pomocą niewielkiej igły wprowadza się w głąb skóry serum, które zawiera składniki odżywcze dostosowane do indywidualnych potrzeb cery. Taki koktajl zazwyczaj jest bogaty w różnego rodzaju witaminy (A, C, E) oraz substancje czynne, pochodzące z naturalnych źródeł (np. z zielonej herbaty).

Niesamowite efekty mezoterapii igłowej utrzymują się przez długi czas, szczególnie wtedy, kiedy zabieg jest wykonywany regularnie. Warto też wspomnieć, że kuracja pozwala na niwelowanie różnych problemów w wielu obszarach ciała. Wszechstronne działanie kuracji to kolejny atut, za który mezoterapia igłowa jest tak ceniona.

Popularne zabiegi kosmetyczne za granicą powoli zyskują sławę również w naszym kraju. Wszystko dzięki temu, że w realny, zauważalny sposób dają naprawdę satysfakcjonujące efekty. Przy regularnym stosowaniu potrafią znacznie opóźnić proces starzenia się skóry, co potrafi skutkować tym, że nakładanie makijażu przestaje być koniecznością nie do pominięcia.

To może Cię zainteresować: Popularne błędy i znakomite tipy dotyczące makijażu