Hiszpania – czy to idealne miejsce do zamieszkania?

0
1909
Czy warto zamieszkać w Hiszpani?

Pozostanie na stałe w Hiszpanii to poniekąd dla wielu osób spełnienie marzeń i bardzo często to marzenie może stać się realne, jeśli wszystko zorganizuje się w odpowiedni sposób. Jednak trzeba mieć dużo odwagi oraz odrobinę szaleństwa w sobie, aby podjąć tak radykalne zmiany.

Hiszpania zachwyca pięknymi krajobrazami oraz świetną atmosferą, dlatego przyciągnęła do siebie aż 100 tysięcy Polaków, którzy aktualnie mieszkają w Hiszpanii. Poniżej można dowiedzieć się, czy przeprowadzka do Hiszpanii jest możliwa i w jaki sposób należy ją zorganizować.

Czy każdy może przeprowadzić się do Hiszpanii?

Ogólnie należy przyznać, że nie ma żadnych przeciwwskazań co do tego, aby przeprowadzić się do Hiszpanii. Każda osoba, która ma ochotę może znaleźć tam dla siebie miejsce pod warunkiem, że może opuścić Polskę oraz pod warunkiem, że w Hiszpanii zostaną wydane odpowiednie dokumenty, które będą pozwalały na pobyt dłuższy niż 3 miesiące, które dotycząc turystów. Jest to swego rodzaju po prostu pozwolenie na pobyt.

Wynająć mieszkanie czy kupić?

Wybranie miejsca zamieszkania to bardzo ważna kwestia i wszystkie formalności należy dokonać zanim zorganizuje się całą przeprowadzkę do Hiszpanii. Dla większości osób wynajem mieszkania jest opcją bardziej realną, ponieważ nie zobowiązuje do niczego, gdyby nagle okazało się, że trzeba wracać do kraju. Poza tym kupno mieszkania wiąże się z tym, że trzeba posiadać oszczędności i potrzebną sumę, ponieważ od razu żaden bank w Hiszpanii nie udzieli kredytu obcokrajowcom.

W Hiszpanii najczęściej sprzedażą mieszkań lub ich wynajęciem zajmuje się biuro nieruchomości i to z nim najlepiej się kontaktować.

Na co należy zwrócić uwagę wynajmując mieszkanie i szukając odpowiedniego mieszkania?
Przede wszystkim w hiszpańskich ogłoszeniach podawana liczba pokoi to liczba sypialni, do których nie wlicza się salonu. Należy zwrócić też uwagę na metraż salonu i pozostałych pomieszczeń, ponieważ tak zwane sypialnie często są niewielkie i mało ustawne. Drugą istotną sprawą jest oświetlenie pomieszczeń. Zdarza się, że okna hiszpańskich nieruchomości wychodzą na wewnętrzne podwórko i przez to nie wpada dostateczna ilość światła dziennego. Ponadto trzeba zwrócić także uwagę na klimatyzację. Jest ona nieodzowna latem, a zimą pełni rolę ogrzewania, ponieważ mało budynków w Hiszpanii posiada ogrzewanie centralne.

Wszystko, co może zainteresować i co dotyczy życia w Hiszpanii można znaleźć dodatkowo pod adresem: https://www.studioprzygody.pl/

Znajomość języka

Wiele osób uważa, że znajomość języka hiszpańskiego to podstawowy warunek, jaki trzeba spełnić, aby pojechać do Hiszpanii. Wcale tak nie jest. Niejednokrotnie wiele osób decydowało się na wyjazd za granicę bez jakiejkolwiek znajomości języka i wiele osób poradziło sobie za granicą bez problemu, z czasem ucząc się języka przebywając z innymi osobami każdego dnia.

Jednak wskazane jest to, aby odbyć jakiś kurs lub uczyć się samodzielnie języka hiszpańskiego, ponieważ wpłynie to na lepsze samopoczucie, odnalezienie się w nowej sytuacji i łatwiej będzie znaleźć pracę.

W ostateczności w języku angielskim z wieloma osobami również można się porozumieć. Także nie powinno być dużego problemu z tym, aby odnaleźć się w hiszpańskiej rzeczywistości bez języka hiszpańskiego.

Koszty życia w Hiszpanii

Ciężko określić jednoznacznie, jak wyglądają koszty życia w Hiszpanii, ponieważ związane jest to z tym, jakie miesięczne opłaty się posiada oraz jakie zatrudnienie się posiada. Statystycznie sytuacja jest bardzo porównywana do życia w Polsce na średnim i standardowym poziomie. Można sobie poradzić, ale do Hiszpanii nie powinny wyjeżdżać osoby, które chcą liczyć na bardzo duży zysk z tytułu pracy.