Górski żar

0
1296
gory

Góra Żar w Beskidzie Małym to jedna z ciekawszych atrakcji turystycznych. To nie tylko miejsce idealne dla rekreacji i spędzania wolnego czasu, ale także miejsce interesujące i warte zobaczenia. Wznosi się nad Jeziorem Żywieckim – innym obiektem rekreacyjno-turystycznym w powiecie żywieckim, na którym można uprawiać wszelkiej maści spory wodne, włączając w to rowery wodne czy pływanie żaglówką.

Z góry rozciąga się wspaniała panorama na okolice, którą można podziwiać nie tylko z samej góry, ale również… z paralotni. Dzięki lotnisku dla szybowców można wystartować na przepiękną podniebną wycieczkę po okolicy. Ponadto, na szczycie góry jest również zbiornik wodny elektrowni szczytowo-pompowej – unikalnej w skali kraju pod względem budowy (znajduje się ona pod ziemią).

Oprócz niego jest tam kilka punktów gastronomicznych

Oprócz niego jest tam kilka punktów gastronomicznych (pizzeria, lodziarnia) oraz widokowych. Na górę dostać się można pieszo, samochodem (do pewnego momentu) lub koleją terenową. Jednak z góry możemy zjechać… sankami! Do atrakcji Góry Żar należy również tor saneczkowy, a w zimie – stok narciarski, który przez długi czas jest również naśnieżany sztucznie. Jak więc widać Góra Żar oferuje masę atrakcji, zarówno latem jak i zimą, dla aktywnych, jak i dla łasuchów. Znajduje się ona w idealnym miejscu, z którego możemy wypatrzyć potencjalne miejsca naszej wyprawy. W przypadku okolic Żywca będzie to oczywiście wspominane wcześniej jezioro, które zamienia się w sezonie letnim w mekkę maniaków sportów wodnych i fanów wypoczynku wodnego.