Górski hit sezonu

0
1251
dolina koscieliska

Nie na darmo Dolina Kościeliska należy do jednej z najczęściej odwiedzanych dolin w Tatrach. Ciekawa historia wiążąca się z samą doliną, malownicze widoki, mnóstwo atrakcji oraz masa szlaków i odgałęzień, które można przebyć to niewątpliwe atuty hitu sezonowego jakim jest Dolina Kościeliska.

Znajduje się ona niedaleko Doliny Chochołowskiej (można przejść z jednej doliny do drugiej) i jest ona położona z dala od centrum, więc da się do niej dojechać drogą prowadzącą przez małe wioski. W ten sposób możemy ominąć korki w centrum Zakopanego. Sama dolina ma do zaoferowania dużą ilość ciekawych szlaków m.in. Wąwóz Kraków – przepiękny kamienny wąwóz pełen jaskiń, lejów i żlebów.

Szczególnie polecana jest Jaskinia Mroźna

Oprócz tego możemy złożyć wizytę w jednej z wielu jaskiń w dolinie. Szczególnie polecana jest Jaskinia Mroźna, która otwarta jest dla zwiedzających. Za niewielką cenę możemy przespacerować się oświetlonymi chodnikami i tunelami. Oczywiście dla śmiałków podziemnych przygód istnieją jaskinie (np. Jaskinia Mylna), gdzie potrzebna będzie latarka i sprzęt wspinaczkowy. Dla fanów wspinaczki i chodzenia po górach poleca się ogromną ilość szlaków m.in. na przepiękny masyw Czerwonych Wierchów, które jesienią pokazują w pełnej krasie, dlaczego nazywają się tak, a nie inaczej. Oprócz wysokogórskich atrakcji możemy cieszyć oko również tymi w dolinie – górskimi potokami, przydrożnymi kapliczkami, rzadkimi okazami roślin oraz zwierząt. Ponadto, Dolina Kościeliska zachęca do długich wędrówek, gdyż sięga ona głównego grzbietu Tatr, czyli najlepszego i najpiękniejszego miejsca na wypoczynek.