Czy siedmiolatek może już pojechać na kolonie?

0
1509
Dziecko na koloniach

Jaki jednak jest odpowiedni wiek naszych pociech, aby mogły one w bezpieczny sposób w pełni doświadczyć takiego wyjazdu? To czy dany obóz spodoba się dziecku może wpływać na jego podejście do wyjazdów w gronie rówieśników w przyszłości, warto więc dobrze dopasować jego wybór do wieku i zainteresowań naszego dziecka.

Siedmiolatek na koloniach

Kolonie dla dzieci w wieku od 7 lat to nie tylko gry i zabawy, ale także tematyczne zajęcia zaprojektowane z myślą o najmłodszych, które rozwijają w uczestnikach różne pasje takie jak piłka nożna czy taniec, ale przede wszystkim uczą ich samodzielności i tworzenia nowych relacji z rówieśnikami.

Wszystkie elementy  obozu tworzone są z myślą o potrzebach najmłodszych dzieci. Specjalnie dobrana kadra – rekrutowana spośród nauczycieli klas wczesnoszkolnych, z doświadczeniem w pracy z tą grupą wiekową-  czuwa  nad tym aby wszystkie aktywności odbywały się w pełnym bezpieczeństwie, w miłej i koleżeńskiej atmosferze. Również sama struktura obozu jest inna niż w przypadku wyjazdu organizowanego dla starszych dzieci. Grupy, w których maluchy bawią się i uczą są zdecydowanie mniej liczne niż te u ich starszych kolegów, jest to niezbędne przy wyjazdach z tak małymi dziećmi. Obiekty są bardzo starannie dobierane pod względem warunków zakwaterowania i bezpieczeństwa, ale także pod względem lokalizacji w ciekawych i pięknych miejscach.

Jeśli Twoje dziecko uwielbia sport, taniec bądź sztuki plastyczne pierwszy wyjazd bez mamy i taty może okazać się dla niego życiową przygodą, z której wyciągnie wiele dobrego, rozwinie swoje pasje i talenty, a także nauczy się budować relacje międzyludzkie oraz postawi pierwsze kroki w drodze do samodzielności doskonale się przy tym bawiąc!